O společnosti

O společnosti

Jsme česká společnost založená v roce 2005 a ve svém portfoliu nabízíme produkty, které podporují zdravý životní styl. Zaměřujeme se výhradně na produkty, které v dnešní hektické době umožňují odpovědný přístup k našemu zdraví. Spolu s naším partnerem společností Favea a.s., která vyrábí jednotlivé produkty, věnujeme velkou pozornost oblasti výzkumu a vývoji jednotlivých doplňků stravy a využíváme při výrobě celou řadu inovativních technologií.

Nabízíme vysoce kvalitní a účinné výrobky. Dbáme na kvalitní zpracování a vysokou hodnotu našich produktů. Vyrábíme ve farmaceuticky licencovaném zařízení za podmínek správné výrobní praxe (SVP), Good Manufacturing Practice (GMP), který představuje ve farmaceutické výrobě systém ochrany spotřebitele. Je to soubor opatření, který minimalizuje riziko, aby se dostal na trh preparát nevyhovující kvality či nevhodný pro zamýšlené použití.

Produkty z našeho portfolia prodáváme v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Ázerbájdžánu. Produkty, které nabízíme, si můžete zakoupit ve všech lékárnách, stejně jako on-line na www.vitalsupport.cz

 

Profil společnosti

Co děláme?

Jsme výhradním distributorem:

Favea a.s. – doplňky stravy

Pharmaceutical biotechnology s.r.o.

Různí mezinárodní výrobci

Moderní preparáty, které distribuujeme jsou pečlivě navrženy tak, aby splňovaly nutriční požadavky každého zákazníka – od dětí až po osoby v postproduktivním věku.

Společnost Favea a.s. pro nás vyrábí celou řadu vysoce kvalitních produktů.

 

Všechny výrobky jsou baleny s množstvím kvalitních informací a spotřebitelé se sami rozhodnout, zda produkt použijí. Každé balení obsahuje:

  • Jednoduchý název  výrobku
  • Účinné látky
  • Typ (kapsle, tableta, gelová tableta)
  • Složení výrobku
  • Jasné pokyny pro použití
  • Alergeny, kontraindikace –  popřípadě varování ohledně použití výrobku
  • Datum výroby/expiraci

 

Pharmaceutical biotechnology s.r.o.
RNDr. Petr Ryšávka

 Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor genetika a molekulární biologie. Po dokončení studia a obhájení rigorózní práce získal na Masarykově univerzitě titul RNDr. Pracoval ve společnosti Bioveta na pozici technolog výroby bakteriálních přípravků, vedoucí oddělení bakteriálních přípravků a zástupce výrobního ředitele, kde zodpovídal za výrobu a vývoj bakteriálních vakcín. Současně se intenzivně věnoval problematice využití mikrobiálních lyzátů pro podporu imunitního systému u lidí.

V roce 2008 z Biovety odešel a ve spolupráci se společností Favea založil firmu Pharmaceutical Biotechnology s.r.o., která se úzce profilovala na vývoj probiotik a nových preparátů určených k podpoře imunitního systému. Pod jeho vedením byla vyvinuta nová generace probiotik, označovaných jako biofilmová probiotika. Tento unikátní vynález chráněný patentem představuje světovou revoluci v oblasti probiotik. Biofilmová probiotika vyvinutá v České republice jako jediná na světě přináší pacientům řadu klíčových benefitů ve srovnání se stávajícími probiotiky. Jejich struktura kopíruje stav přátelských střevních bakterií v lidském těle a představuje tak nejpřirozenější formu probiotik.

Současně vyvinul nové formy dámských vložek s probiotiky a aktivním kyslíkem, které reprezentují zcela novou dimenzi v oblasti dámské intimní hygieny. Tyto vložky dodávají na intimní partie stabilizované přátelské kultury, které napomáhají předcházet vaginálním zánětům a zejména mykózám. Vyvinutý produkt byl oceněn cenou Volba spotřebitele roku 2012 jako nejlepší novinka. Vložky s aktivním kyslíkem mají naopak úžasný šetrný desinfekční účinek a současně výrazně eliminují nepříjemný zápach.

Jako první v České republice a druhý v rámci celé Evropy uvedl na trh orální probiotika- přátelské bakterie pro dutinu ústní, které cíleně potlačují vznik infekcí v dutině ústní a středouší.

Aktivně přednáší na farmaceutických a lékařských kongresech, kde se zaměřuje především na vliv střevní mikroflóry na zdraví člověka.

Je autorem patentu na biofilmová probiotika a celé řady užitných vzorů.

Je členem rady Admirevet (Centrum výzkumu Veterinárního ústavu v Brně), členem Rady Centra materiálového výzkumu na FCH VUT v Brně a konzultantem pro transfer technologií v Centru mezinárodního klinického výzkumu v rámci Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.